streda 7. februára 2018

Neexistuje nudné, strašné miesto...ale sú miesta a miesta...

Existuje miesto, mesto, bod na svete, ktoré vo vás vyvoláva zmiešané emócie a jeho vibrovanie je tak zlé, že sa tam neradi vraciate alebo tam už ani nechcete ísť?
Všetko je o energii a všetko je energia, ktorá má mnoho foriem. 

Energiu cíti každý z nás. Keď sa pohybujeme v spoločnosti a na miestach, ktoré sú pre nás príjemné, cítime sa príjemne, pretože tá spoločnosť vytvára vibrácie, ktoré majú podobnú frekvenciu ako my. Akonáhle má niečo inú frekvenciu ako my, cítime to. Zo situácií a ľudí môžeme cítiť príjemnú energiu, ale aj nepríjemnú. Človek, ktorý má negatívne myšlienky a chová sa podľa nich, okolo seba vytvára negatívnu energiu, ktorú cítime. Naopak človek, ktorý má pozitívne myšlienky a správa sa podľa nich, vytvára okolo seba pozitívnu energiu a cítime sa pri ňom príjemne. Energiu dokážeme cítiť pri jednotlivcoch, ale oveľa výraznejšie v spoločnosti a na určitých miestach. To je práve tá atmosféra miesta.
Pre mňa je synonymom zlej atmosféry a energie miesto, resp. mesto Londýn. (aj keď naposledy som tam bola pred 2 rokmi, no stále myšlienka na to, že by som tam mala ísť ma vyvádza z miery) 

Neviem prečo, nič mi neurobilo, ale keď som tam tak sa cítim nekomfortne, nie bezpečne, pulzujúco, mám pocit, že mi doslova praskne dekel...proste nezanechalo vo mne žiadne pozitívne pocity a vibrácie len chaos, vír ľudských emócii, kde sú zmysly zmätené a zákony prijateľného ľudského správania sú akosi opomenuté ...ale 100 ľudí, 100 chutí a názorov, pocitov...Každá kultúra má svoje zvyky, tradície, spôsoby myslenia či konania. Sú to výnimočné črty, ktoré robia z Nemcov Nemcov, z Britov Britov a zo Slovákov Slovákov. Kto cestuje, vie, že nič neobohatí človeka viac ako kontakt s inou kultúrou. A teda aj miesta, ktoré nie sú pre Vás TOP, určitým spôsobom obohacujú...minimálne tak, že viete, že svoj čas môžete stráviť niekde inde a nevracať sa niekam, kde sa necítite dobre. :) Dôležitá je rovnováha, harmónia, hrejivá atmosféra a potešenie zo všedných vecí. 

Londýn je mesto, ktoré ide tempom, ktoré som nestíhala. Neužila som si to, len som bola v strese. Pravdu povediac nie som mestský typ. Mám radšej prírodu a lozenie medzi stromami,kopcami, riekami.... tam je tá správna harmónia a energia.  Nezvládam životný štýl anglickej metropoly, a ani sa mi takýto režim nepáči. No na druhej strane mám rada tu rôznorodosť...keby som si dala na seba hoci čo čudné, vždy sa nájde niekto, kto sa dokáže viac dogabať.
Teda Londýn nie je moja šálka kávy, ale navštívila som všetky povinné atrakcie, no nezanechalo to vo mne nič svetoborné.  

Ešte jedno miesto je z ktorého mám strach, keď sa len vysloví... New York... nebola som tam, neviem či tam chcem ísť...momentálne určite nie, ani v blízkej budúcnosti...som ešte nezrelá na Severnú Ameriku...asi... 

...a už by som mohla prestať byť tehotná, lebo veľa premýšľam :) 

Stay balanced :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Kúsok zo severu na víkend

  Bergen Hovorí sa, že vstupnou bránou do Nórska je Oslo. V hlavnom meste som bola asi v roku 2015, a tak ako každé väčšie mesto nejak ma ne...