utorok 28. augusta 2018

Svadba na tajňáša lebo láska aj hory prenáša

A teda...
posvadobné oznámenie

Bol júlový (alebo už augustový) večer, keď sme sedeli doma a bola u nás moja mama (a.k.a. švekra), keď zrazu povedala, že aké pekné dátumy budú v auguste 18. 8. 2018 a 28. 8. 2018, také magické. A začali sme vtipkovať o tom, že by sme mohli mať vtedy svadbu... veď osmičky, nekonečno, magický dátum.18tého sme hneď zrušili lebo vtedy sme už mali dohodnutú cestu do Fínska a 26. - 27. 8. 2018 sme mali mať návrat.

Ja som hneď zbystrila, lebo 28. 8. naša Jasminka bude mať (mala) polroka. Koľko krásnych náhod. Mamina sa hneď do toho pustila, veď vezmite sa... Videla som zľaknutý výraz na Andyho tvári, že drbe vám baby, 17. 8. ideme preč a za tri týždne chceme mať akože svadbu?? (on si ma chcel vziať, ale nerátal asi s tým, že to bude taká haluz a ešte vtipkoval, že aj 29. 9. 2019 je pekný dátum :) )
Ja som bez váhania povedala, že paráda by bola ju mať v Tatrách a na Lomnickom štíte a tajne. Dohodli sme sa, že napíšem na obecný úrad do Vysokých Tatier, či to je možné a čo to obnáša, a keď mi v blízkej dobe odpovedia, tak ideme do toho. Odpoveď na môj email bol do niekoľkých minút, čo som ostala veľmi prekvapená a povedala som si, že asi to tak má byť. Ideme do toho!!! Môj, teraz už manžel, nebol proti.

Nuž, po 28 mesiacoch čo sa poznáme, sme sa rozhodli, že práve 28. 8. 2018 (polročko našej dcérky) sa vezmeme na “tajňáša”. A ak mám pravdu povedať svadby mi naháňali vždy hrôzu. Aj tie, na ktoré som bola pozvaná. Jedno veľké teátro a takmer vždy na jedno kopyto. Neinklinujem k akciám tohto druhu, no samozrejme teším sa z každého nového uzatvoreného manželstva. Nikdy som nebola ten typ, čo by túžil po princeznovských šatách a veľkej hostine plnej rezňov, koláčov a rodiny z 25. kolena. Pravdupovediac, ani som neverila, že sa niekedy vôbec vydám... a potom prišiel on... a ona... keďže náš spoločný život začal trochu odzadu a rýchlo, tak nech aj tak bláznivo pokračuje. Chceli sme svadbu obaja, ale mne bolo zle z toho plánovania.
počasie nám neuveriteľne prialo, kedže deň predtým aj deň po tom bolo zamračené a pršalo
Ako môže niekto niečo plánovať rok, byť z toho v strese, až kým to nevypukne a potom aj celú svadbu len riešiť či je všetko v poriadku, či sa hostia bavia. Objednávať koláče, menu, sálu, hudbu, výzdobu, kvety, sviečky, menovky, darčeky, make up, šaty, družičky... nie ďakujem. Ešte aj vlasy som si robila sama...ehm...umyla a vyžehlila. Moje plánovanie mi trvalo tak necelý deň :) Veď to má byť predsa o nás a pre nás. No a nehovoriac o tom, že toľko strateného času, nervov a peňazí vôbec nestojí za jeden deň obžerstva (teda nie mne). Keď som nad svadbou uvažovala, tak prvá myšlienka bola tajne sa vydať v exotike... ale nedokázala som sa ztotožniť s tou extrémnou romantikou a gýčom.

A čo tak najkrajšie miesto na Slovensku a rovno jeho vrchol??? Tadádádá... veď láska aj hory prenáša. Na vybavenie našej svadby mi stačili:

 • tri maily a jedna návšteva matriky pre vybavenie delegovaného sobáša, 
 • nákup lístkov na lanovku cez nie celkom vydarený web, 
 • nákup obrúčok, čo sme tiež zvádli hneď v druhom zlatníctve na Obchodnej, 
 • vytvorenie posvadobných oznámení, ktoré som robila sama a trvalo mi to asi 9 minút..., 
 • nákup obleku v Zare, deň pred svadbou a po 1900 km ceste z Fínska, 
 • objednanie sukne od Silkskirt, ktorá ma čakala na pošte tiež deň pred svadbou, 
 • zohnanie svedkov a žiadosť o mlčanie :), 
 • upečenie torty - žiadosť o upečenenie sme dali v nedeľu a v pondelok bola hotová, v utorok zjedená :) A všetkým chutila. Mám to ja ale dobrú svokru.
torta

Je pravda, že za svadbu v tatranskej prírode sa pripláca, ale stálo to za to.


obrad - matrikárka, poslanec, svedkovia a my dvajapodpis už ako Adamovičová


môj svedok - brat
Andyho svedok - Tečko

Cestou lanovkou hore na Skalnaté pleso nás ľudia obdivovali a fotili si nás a úprimne priali všetko dobré. Veľmi som bola z toho šťastná. Aspoň budeme mať čo rozprávať naším deťom, že sme nemali takú obyčajnú svadbu... a špecialne Jasminke, ktorá na nej oslavovala polrok :) 

Dúfam, že sme inšpirovali aj Vás.
...a žili šťastne...

Inak som sa kdesi dočítala o "mágii" dňoch svadby a svadba v utorok znamená bohatstvo. Asi na tom niečo pravdy bude lebo malinká Jasminka a môj muž sú moje najväčšie bohatstvo :)

A veď možno ešte bude aj nejaký bašavel, keď mama prestane byť mliekáreň 🐐🐐 ,lebo aj ona by rada už ruky hore.


Ak by niekoho zaujímala finančná stránka:

 • žiadosť v BA o dovolenie delegovať sobáš - 20,- eur 
 • prijatie žiadosti v Tatrách - 20,- eur 
 • sobáš mimo úradne určenej sobášnej miestnosti - 470,- eur 
 • sobáš mimo určených sobášnych dní - 20,- eur 
 • lístky na lanovku pre matrikárku a sobášiaceho poslanca plus svedkovia a ostatní, ktorých chcete mať hore - jeden lístok z Lomice až na Lomničák stojí 44,- eur 

Ostatné je už na Vás.

Inak... aj naša svadobná cesta bude celkom úlet :)

z vnútra máme vygravírované "A 💛 B Lomnický štít 28. 8. 2018"

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Kúsok zo severu na víkend

  Bergen Hovorí sa, že vstupnou bránou do Nórska je Oslo. V hlavnom meste som bola asi v roku 2015, a tak ako každé väčšie mesto nejak ma ne...