utorok 26. marca 2019

Kúsok zo severu na víkend

 Bergen

Hovorí sa, že vstupnou bránou do Nórska je Oslo. V hlavnom meste som bola asi v roku 2015, a tak ako každé väčšie mesto nejak ma neuchvátilo. Bergen som vybrala čisto ako takú víkendovku, výpad zo SR, výlet, spoznanie niečo nového. Ak by som chcela, že "echt" Nórsko určite pôjdem vyššie a pozrem fjordy, Preikestolen, Kjerak, Trolltunga...aj to bude :) no v lepšom čase ako marec.

Bergen ma príjemne prekvapilo svojou intímnosťou. Aj keď ide o druhé najväčšie mesto, tak sme ho prešli pešo s Jasminkou v nosiči, nikde žiadne davy, bolo to útulné a príjemné. Väčšinu času poprchávalo, ale tým je tiež Bergen známy, že je tam veľká oblačnosť a dosť často prší.

Hlavnou atrakciou mestečka je jeho najstaršia časť Bryggen, ktorá sa nachádza v centre pri promenáde. Prvé domčeky pochádzajú z 12.storočia. No na žačiatku 18. storočia museli tieto domčeky zrekonštuovať lebo Bryggen postihol veľký požiar. Podarilo sa im to zrekonštruovať úžasne a tie farby domčekov lákajú turistov z celého sveta. 
Pozemnou lanovkou na vrch Floyen

Nenechajte si ujsť možnosť navštíviť jeden z okolitých vrchov- Floyen. Dá sa na neho výjsť pešo, ale aj lanovkou. Hore je niekoľko výhľadov, detské ihrisko a turistické chodníčky, ktoré Vás zavedú na krásne miesta. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Kúsok zo severu na víkend

  Bergen Hovorí sa, že vstupnou bránou do Nórska je Oslo. V hlavnom meste som bola asi v roku 2015, a tak ako každé väčšie mesto nejak ma ne...