pondelok 25. marca 2019

Afroditin ostrov s babkami

Keď vyberám destinácie na výlet tak nikdy sa striktne nedržím nejakých pravidiel, alebo času, alebo miesta...proste kuknem, vyberem a ideme. Samozrejme, že mám pár "top" a minimálne trip roka je vždy z bucketlistu. 

okno (Ayia Napa) 
Úprimne... na Jasminkine narodeniny som chcela byť na Kube alebo Jamajke... ale tak to je, že Bea mieni a ten hore mení.
Minimálne jedna babka by neprežila, ak by v deň narodením svojej zatiaľ jedinej vnučky nebola s ňou, tak keď už som tušila, že ten Karibik nedáme, tak som hľadala alternatívu, kde by sme vzali obe babky. Toto rozhodnutie zabilo niekoľko múch jednou ranou. Mali sme vyriešený Vianočný darček, na jej narodeniny budeme spolu, budeme cestovať a ja si môžem "odfajknúť" ďalší európsky štát z môjho bucketlistu. Aj keď zase sa všetci čudovali, že Cyprus vo februári? A čo? Ja sa nejdem váľať na pláži.

Krajina má za sebu kus histórie, ťažkej histórie. Ostrov bol v roku 1974 rozdelený na 2 časti. Severná časť- turecká a južná časť - grécka. My sme boli v gréckej časti.

Prileteli sme do Larnaky, asi za 30,-euro/osoba. Tam sme už mali vybavené auto, ktoré sme mali na celý pobyt. Na Cypre sa jazdí naopak, takže vedenie som prenechala môjmu manželovi, keďže moja "ľavá a pravá" a orientácia sú aj za normálnych okolností trochu mimo :) . 

Jasminka mala rok práve na tejto dovolenke a ja už som bola na konci tretieho mesiaca s Marínkou. Nikto o tom nevedel len ja a Andy. Rozhodli sme sa, že babkám to oznámime práve tu. Strčila som Jasminka o ruky fotku zo sona a ona s tým hneď šla za babkami, teda za mojou mamou. A tá, že: Áno moja, to si ty v brušku. HAHA no ne mami, pozri sa poriadne. 

ŠOK. Predýchal sa samozrejme. Svokra to vzala s úsmevom, ale moja mamina ako keby ona čakala to dieťa a opúšťala sa, či sme normálni, tak skoro a bla bla bla :) ... ale myslím, že ešte v ten deň sa s tým zmierila. A dnes už nedá dopustiť na obe princezné.
Prekvapenie

Tým, že sme prišli na konci februára, tak počasie bolo také skôr jarné. Príjemnych 17 stupňov a občas pofukoval vietor. 
Prešli sme teda juh ostrova až od jeho najvýchodnejšieho bodu - Cape Greko po Pharos, zašli sme aj na najvyšší vrch ostrova Olympus, kde bolo veľa snehu a lyžovačka v plnom prúde, a obišli hlavné mesto, pretože vo mne vzbudzovalo všeličo možné len nie nejaké dobré pocity. 
Na plážach sme boli len na kávičke :) ....zaujímavou bola pláž Mackenzie nad ktorou pristávali a vzlietali lietadlá na letisko v Larnake. Cape Greko
Poseidonv uličkách Larnaky

Larnaka

Larnaka

Green Valley Waterfall - vo dvore za domom si pánko urobil biznis a vyberal vstupné na vodopád :)hore na Olympe (1952mnm) v pohorí Troodos


Pelikán v Pharose

Viadukt Kamaros


Pláž MackenzieŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Kúsok zo severu na víkend

  Bergen Hovorí sa, že vstupnou bránou do Nórska je Oslo. V hlavnom meste som bola asi v roku 2015, a tak ako každé väčšie mesto nejak ma ne...